• מרפאה וטרינרית צח מסלטי

כלבים חמודים לאימוץ

בישראל הנתונים הם די עצובים- בכל שנה מומתים עשרות אלפי כלבים בגלל שאין להם בית. מצד שני, נמכרים עשרות אלפי כלבים שנולדו מגזע טהור ואפילו הוזמנו ע"י בעליהם החדשים. אם אנשים יתחילו בעידוד של כלבים לאימוץ, ימליצו לחברים תעשיית הרבעת הכלבים תקטן וכך יימנע מעשרות אלפי כלבים למות. כאשר אתם בוחרים לאמץ כלב אתם למעשה מצילים אותו ממוות. ההחלטה היא איזה סוג של כלב לאמץ? קטן? גדול? גור או בוגר? ישנם שיקולים שונים, אך מצד אחד, גורים מבלגנים את הבית, נושכים רהיטים ומשאירים סימנים בכל מקום. אם התופעות האלה מטרידות אתכם, אז כדאי לשקול על כלב בוגר שתאמצו מהכלבייה.

יש לציין כי כל משפחה שמתעניינת בנושא של אימוץ כלבים ובסופו של דבר מאמצת כלב, עושה מצווה גדולה. יש לבחור כלב מתאים לסביבת המחיה שלכם. לדוגמא, לא מומלץ לאמץ כלב גדול , כאשר יש לכם דירה קטנה, המרחב הקטן יפריע לו. יש לאפיין מראש, את מה שאתם מסוגלים להעניק לכלב ולהתאים את היכולת לגזע הרלוונטי.

הגיעו עם עוד אדם כאשר אתם לוקחים כלב מאימוץ

מומלץ לקחת אתכם עוד אדם, כאשר אתם מאמצים כלב, כך שיהיה מי שישמור עליו בזמן הנסיעה ברכב. אל תיתנו לכלב לאכול לפני הנסיעה מחשש להקאה בדרך. יש לערוך לכלב היכרות עם סביבתו החדשה לפני שהוא נכנס לבית. חשוב לציין, כי כלבים צוברים ביטחון כאשר הם בחברת כלבים אחרים ולכן המעבר מהמקום שבו מוסרים כלבים לאימוץ לבין בית חדש של בעליו לא קל קל עבורו, הכלב יצטרך זמן הסתגלות רב יותר. תנו לכלב לרחרח כמה שיותר, כך שיתרגל לריחות הכלבים הנמצאים באזור מגוריכם.

אל תתנו לבני הבית להתנפל עליו משמחה כאשר הכלב מגיע הביתה. יש לבצע את קבלת הפנים של הכלב בהדרגה. יש להכין לו מראש קערת אוכל איכותי לכלבים וקערת מים נקייה ולהניח לו לנפשו עד שיתחיל להסתגל למעונו החדש ולחיים בו. מומלץ לפני שתשקלו בדבר כלבים לאימוץ, להתייעץ עם הווטרינר שייתן לכם הוראות מדויקות לגבי ההסתגלות הראשונית של הכלב שאימצתם וכן, לגבי הטיפול השוטף של הכלב.


מדוע מומלץ לאמץ דווקא כלבים בוגרים?

ישנם אנשים שחוששים לאמץ כלב בוגר בגלל שאולי לא יתרגל אליהם כמו שגור כלבים יתרגל,אך למעשה כלב בוגר מסתגל מהר לסביבתו החדשה והוא כבר יודע מה זה לגדול עם אנשים ולכן הוא הופך מהר מאוד לחלק מהמשפחה. חשבו על כך שבמקומות שיש בהם כלבים לאימוץ כשאר יש יותר מדי כלבים, הכלבים הבוגרים הם אלה שמומתים ראשונים ולכן יש לשקול את אימוץ הכלבים הבוגרים תחילה.

יש להגיע לווטרינר מומלץ באזורכם עם הכלב שזה עתה אימצתם על מנת שהווטרינר יתחיל בתכנית טיפול, יראה אילו חיסונים חסרים לכלב ואיזה טיפול מונע עליו לקבל אם אתם מאזור חיפה והקריות וזה עתה אימצתם כלב. אחד מהווטרינרים המומלצים באזור חיפה והקריות הוא ד"ר צחי מסלטי אשר עוסק שנים בווטרינריה ובמרפאתו ניתן למצוא שירותים מקיפים כגון: מעבדה, צילומי רנטגן, ניתוחים, סירוס, עיקור, אשפוז, תספורות לכלבים, טיפול בעיניים, טיפול בשיניים וביקורי בית.


ד"ר צח מסלטי, וטרינר חירום עתיר ניסיון, מתמחה בטיפול בבעלי חיים, מומחה בטיפולים מורכבים בנושאי בעיות אורטופדיות, בעיות עיניים, שיניים ועוד. נוסף על כך, תוכלו לזמן את ד"ר צח מסלטי עבור ביקורי חירום בביתכם או במרפאה. כמו כשמדובר בבעלי החיים שלכם, אל תתפשרו על טיב השירות והמקצועיות של הווטרינר שלכם.

מחפשים וטרינר מקצועי ואמין בקריות, חיפה והסביבה? מוזמנים להתקשר אלינו להתייעצות, נשמח לעמוד לשירותכם :) מרפאה וטרינרית ד"ר צח מסלטי

מרפאה: 04-8740741

חירום 24/7: 050-5426345

23 צפיות0 תגובות