• מרפאה וטרינרית צח מסלטי

מספרת כלבים מקצועית ומפנקת בקריות

כשמגיעים חודשי הקיץ הלוהטים, זכרו תמיד להקפיד על סיבובים קצרים עם הכלבים בשעות הצהריים, אך כדאי גם לזכור כי תספורת לכלב היא מומלצת מאוד ותעזור להקלת החום הישראלי. מספרת כלבים מקצועית, עשויה לחולל את כל ההבדל בין קיץ נעים לכלב, לבין קיץ שבמהלכו הכלב תמיד יתנשף מהחום הכבד.

ישנם כלבים שמומלץ מאוד לספר בקיץ, ישנם כלבים שפחות, וישנם גם כלבים שאסור לספר בכלל. יחד עם הנושא של חודשי הקיץ החמים, ישנם אנשים רבים שמאוד אוהבים לגדל בעלי חיים, אך יחד עם זאת, גם מעדיפים לשמור על בית נקי מפרווה שמטיילת בכל פינה. זכרו, כשאתם מחליטים לספר את הכלב שלכם, חפשו מספרת כלבים מקצועית, כזו שמנוהלת על ידי וטרינר מומלץ באזורכם, או לפחות כזו שממוקמת בתוך מרכז וטרינרי כזה או אחר. במקרים רבים, תוכלו לאתר אצל הווטרינר שלכם גם מספרת כלבים שפועלת במקום, שם יוכלו להמליץ לכם על סוג ואורך התספורת המומלץ ביותר עבור הכלב שלכם (במידה ומותר לספר אותו).


כיצד מספרים את הכלב- ועד כמה זה חשוב?

אם תבואו למספרת כלבים מקצועית, תמיד יגידו לכם שתספורת לכלב היא אמנם מומלצת מאוד בחודשי הקיץ, אך יחד עם זאת, יש לדעת כיצד לספר את הכלב שלכם. מעבר לכך שלא מומלץ לגלח כלבים (הפרווה מגינה מפני השמש), ישנם כלבים שבכלל לא אמורים לקבל תספורת מכיוון שהשיער מגן על עורם ומונע פצעים ומחלות. כלבים, כמו למשל האסקי סיבירי, הם כלבים שהפרווה שלהם היא פרווה דו שכבתית, והיא סוג פרווה שאין לספר, גם אם מאוד חם בחודשי הקיץ. כשאתם מחפשים שירות של מספרת כלבים באזורכם, כדאי להגיע אל הווטרינר שלכם להתייעצות.


כלבים רגישים מסתפרים במספרות ותיקות עם נסיון

באופן כללי, מומלץ תמיד להגיע אל המרפאה בכדי לקבל טיפולים לכלב, אך לפעמים מדובר בכלבים מבוגרים, או אפילו בבעלי כלבים מבוגרים, שמתקשים לצאת מהבית ולהגיע למרפאת הווטרינר והמספרה. במקרים אלו, ניתן לברר לגבי תספורת לכלב בבית.

כשמספרים כלבים, בין אם במרפאה או בביתכם, חשוב תמיד לוודא שהתהליך נעשה בידידותיות ותוך יחס חם לכלב, היות וכלבים רבים נוטים להילחץ מרעש מכונת התספורת. מספרת כלבים מומלצת תמיד תדע כיצד להתייחס לכלבכם, תוך שהיא משיגה את מטרת התספורת. זכרו, גם אם כלבכם נוטה להילחץ והוא מאוד רגיש, מספרת כלבים מקצועית תדע כיצד להתמודד עם הכלב. ישנן שיטות אותן לומדים בלימודי ספרות לכלבים, והשיטות הללו נועדו לסייע לספר הכלבים להתמודד עם כלבים לחוצים.

לבסוף, זכרו תמיד כי הקיץ בארצנו הוא חם ביותר עבור הכלבים – שמצוידים במעיל פרווה משלהם גם ככה. הקלו עליהם, בקרו במרפאה הקרובה לביתכם וספרו את מקשקשי הזנב לקראת יוני, יולי ואוגוסט.

ד"ר צח מסלטי, וטרינר חירום עתיר ניסיון, מתמחה בטיפול בבעלי חיים, מומחה בטיפולים מורכבים בנושאי בעיות אורטופדיות, בעיות עיניים, שיניים ועוד. נוסף על כך, תוכלו לזמן את ד"ר צח מסלטי עבור ביקורי חירום בביתכם או במרפאה. כמו כשמדובר בבעלי החיים שלכם, אל תתפשרו על טיב השירות והמקצועיות של הווטרינר שלכם.


מחפשים וטרינר מקצועי ואמין בקריות, חיפה והסביבה? מוזמנים להתקשר אלינו להתייעצות, נשמח לעמוד לשירותכם :)


מרפאה וטרינרית ד"ר צח מסלטי


מרפאה: 04-8740741

חירום 24/7: 050-5426345

ד"ר צח מסלטי - רופא וטרינר        DR. TZACH MESLATI DVM      

טלפון: 04-8740741  |  נייד: 052-2440411  |  חירום 24/7: 050-5426345
 

   רחוב ליהמן 3, קרית ים 

חפשו בWAZE "מרפאה וטרינרית ד''ר צח מסלטי"

שעות פתיחה:
ימים א'-ה' : 9:00-13:00 , 16:00-20:00
ימי שישי וערבי חג : 9:00-14:00

TZUMI LOGO1.png
  © כל הזכויות שמורות לצח מסלטי, 'מרפאה וטרינרית ד''ר צח מסלטי'